Welcome ON my blog

command and conquer generals

24. února 2008 v 14:17 |  PC hry
command and conquer generals
Čína
Čína má samozřejmě hezky rudou barvu a disponuje docela silnými, ale drahými jednotkami. Asi nejoblíbenějším je opravdu mohutný dvouhlavňový tank Overlord. Stojí sice 2000 dolarů, ale jeho síla je opravdu brutální. Za další příplatek si na něm můžete ještě postavit kulomet a další vychytávky. Jako v minulých dílech Command & Conquer můžou vozidla pohodlně rozjíždět pěší jednotky a Overlord svojí velikostí rozmázne hned několik paňáčků najednou. Všechny jednotky ve hře mi ale přijdou dost slabé, takže jsou po pár zásazích zničeny. Tank například nejdřív začne hořet a pak efektivně vybouchne. Další oblíbenou jednotkou pro mě byl Dragon tank, takovej pásovej plamenomet. Proti pěchotě je opravdu účinnej. Novinkou v Generals je možnost schovat vojáčky do budov, kterých je na mapách celkem dost, odkud můžou střílet s větší ochranou. Každá budova jde ale zničit a to pak musí vojáčci ven. Právě Dragon tank dokáže svým plamenem sežahnou jednotky i uvnitř budovy, což se docela hodí. Účinnou jednotkou proti oěchotě je taky Gatlink Tank - tank s rotačním kulometem místo hlavně. O hackerech jsem se již zmiňoval, je tu ale ještě Black Lotus. Tahle špionka vám dokáže přivlastnit budovu, zneškodnit auto a navíc je maskovaná. Stojí ale hodně peněz. Čínské letectvo je zastoupeno Migem, kterej ale musí být v nějaký větší formaci, aby byl účinnej. Propagandistická centra zvyšují útok vojáků. Nejsilnější čínskou zbraní ale je atomová bomba, která je opravdu pěkně zanimována a její následky jsou katastrofické. Nakonec si můžete vyléčit jednotky pomocí Speaker Tower, která hlásá propagandistická hesla.
GLA
GLA nemá žádné vymoženosti, ale boduje svými jednotkami. Za tuhle stranu nemusíte stavět elektrárny. Jejich atentátníci a rozvášněný dav taky není nejslabší. GLA nemůže stavět žádná letadla, ale to moc nevadí, protože má pojízdná protiletecká děla, která si s letadly hravě poradí. Osvědčila se mi taky rychlá Rocket buggy, která sice moc nevydrží, ale proti tankům je účinná. Zapomenou neesmím na SCUD launcher a Toxin Truck. SCUD launcher je dobrý hlavně kvůli doletu. Na obranu základny se celkem hodí Stinger Site bunkry, které střílejí i na letadla. Pomocí tunelů může GLA rychle přesouvat svoje jednotky pod zemí. Bonbónkem je SCUD Storm-nálet ničivých raket na zaměřené místo. Jejich demoliční účinek je opravdu slušný a navíc zamoří oblast toxickými látkami, který nadělaj taky dobrou paseku.

USA
Jak jsem napsal na začátku, USA je takovou rozumnou stranou. Mají dost vymoženou techniku, na kterou ale spotřebují fakt hodně energie. Když vám dojde za USA energie, je to celkem špatný, protože skoro všechno přestane fungovat, takže je dobrý mít radši víc elektráren. Mají slušnou leteckou podporu - vrtulník Commanche, vojáky přepravující vrtulník Chinook, stíhačky Raptor, F117 nebo bombardér Aurora. Z jednotek mě zaujal klasický Humvee, kam můžete posadit vojáčka, kterej bude z auta dokonce střílet. Volbou na dálku se může stát raketa Tomahawk. Jako každá strana má nějakou extra zbraň, u Američanů je to Particle Cannon Uplink, který útočí na vybrané místo na mapě smrtícím paprskem. Postavením strategického centra si můžete vybrat jednu ze tří strategií pro vaše vojsko.
Hardware nároky
Hodně už se toho řeklo o náročnosti týhle hry na harware. Na konci jsou uvedený požadavky, ale moc realistický to není. Grafika je sice pěkná, ale ta náročnost je opravdu vysoká. Na dvougigovým počítači to běží na 1024x768 na střední detaily tak akorát, ale jak jdete s rychlostí procesoru dolu, je to celkem špatný. Na rozlišní menší než 800x600 už nemá cenu strategie hrát, Generals to ani nenabízejí. Každopádně je to nová hra, s pěknými efekty, tak nemůžeme čekat nějakou směšnou konfiguraci, ale oproti Warcraftu 3, kterej běžel plynule i na 500 MHz a nevypadal vůbec špatně, jsou to dost vysoký čísla. Každej totiž nemá doma super nadupanej počítač.

Celkový zhodnocení
Generals byli určitě dlouho očekávaný a byl to taky adept na nejlepší strategii tohoto roku. Kdybych měl hodnotit jenom singleplayer, je to podle mě dost slabý. Hra je celkem krátká, určitě by neškodilo přidat pár misí. Efekty jsou pěkný, ale dost krutý hardware nároky taky srážejí hodnocení. Všechno trochu zachraňuje multiplayer, kterej je povedenej a můžete tady uplatnit víc taktik. Podporování více hráčů, krytí se navzájem, domlouvání, to všechno dělá multiplayer zajímavějším. Nemůžu ho posoudit moc podrobně, protože jsem ho zkoušel jenom párkrát, ale není to špatný. Takže celkový hodnocení bych viděl tak na 84%.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama