Welcome ON my blog

Pasivní kuřáci

23. února 2008 v 0:18 |  Stop
Pasivní kuřáci
Česko by se brzy mohlo zařadit mezi vyspělé evropské země, kde se již nesetkáte s restauracemi naplněnými cigaretovým dýmem. Tyto státy v posledních letech výrazně omezily kouření na veřejných místech.

V Portugalsku a ve Španělsku musí mít restaurace se 100 a více metry čtverečními od sebe oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. Ve Francii, Anglii, Itálii, Irsku, Švédsku nebo v Norsku pak mají lidé v hospodách, barech a restauracích zakázáno kouřit úplně.

Stejné zpřísnění navrhli včera poslanci zdravotního výboru sněmovny.

Recept proti infarktu

Důvod je jasný: na následky kouření umírá v Česku ročně 18 tisíc lidí. Tři tisícovky z nich jsou pasivní kuřáci, kteří umírají jen kvůli tomu, že dýchají cigaretový kouř z cigaret jiných lidí. A hlavně pasivním kuřákům má úplný zákaz kouření v restauracích pomoci.

" Spalováním tabáku vzniká kouř, kde je 64 rakovinotvorných částic, které způsobují smrt člověka. Lepší ochrana pasivních kuřáků v restauracích by přispěla ke snížení výskytu závažných onemocnění, jako je infarkt nebo rakovina," říká sněmovní propagátor zákazu kouření v restauracích Boris Šťastný. V zemích, kde kouření v hospodách zakázali úplně, se snížil počet lidí, kteří umírají na infarkt, o 10 až 20 procent.

"Ve Skotsku klesl po roce od zákazu kouření v restauracích počet akutních infarktů o sedmnáct procent," uvádí Eva Králíková z Centra léčby závislostí na tabáku.

O tom, jak bude lepší ochrana pasivních kuřáků vypadat v Česku, by měli zhruba za tři týdny rozhodovat čeští poslanci. A úplný zákaz kouření bude jen jednou ze tří variant.

Pořád je ve hře druhý návrh Šťastného, který by hospodám, barům a restauracím nařizoval oddělit od sebe zdí nebo stěnou kuřácké a nekuřácké prostory.

"Z ankety, které se zúčastnilo 70 z 200 poslanců, nám vyplynulo, že právě tento návrh má největší šanci na úspěch," říká Šťastný.

Další návrh, o kterém budou poslanci hlasovat, jde španělskou cestou. Restaurace do 100 metrů čtverečních by mohly zůstat kuřácké, ostatní by musely oddělit prostory pro kuřáky a nekuřáky.

K tomu se přiklání ministerstvo zdravotnictví. "Nevidíme velký rozdíl mezi tímto návrhem a úplným zákazem kouření," říká mluvčí ministerstva Tomáš Cikrt.

Nechme působit trh

Se zákazem kouření v restauracích ani s povinností oddělovat od sebe kuřáckou a nekuřáckou část hospody nesouhlasí zástupci majitelů hotelů a restaurací.

"Doplatí na to hlavně hospody na vesnicích, kam kuřáci prostě přestanou chodit," varuje prezident Asociace hotelů a restaurací Pavel Hlinka.

Zákazy podle něj nejsou potřeba. "Lidé si čím dál víc přejí nekuřácké restaurace a trh na to reaguje. Do tří let tady bude i bez zákazů více nekuřáckých hospod než těch kuřáckých," říká Hlinka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama