Welcome ON my blog

Září 2009

Jak si vyrobit airsoft granát

27. září 2009 v 10:43 Airsoft
Upozornění: autor tohoto článku nenese zotpovědnost za zranění při výrobě z nedbalosti
a nebo za případné zneužití tohoto návodu!
Pomůcky: Rulička od toaletního papíru ( nebo jiná, ji podobná ), papír, petarda mega, hrách nebo čočka, škrkátko, sirky, kovový kroužek, nůžky, lepící páska, lepidlo ( nejlépe Herkules ) a sekundové lepidlo.
Postup: Nejprve zalepíme dno ruličky papírem, poté do ni nasypeme hrách, vložíme petardu a zalepíme horní část tak, aby hlavička petardy vyčnívala cca 5 mm ( jestli chcete, tak si granát můžete nějak přestříkat nebo přebarvit ). Poté na hlavičku petardy opatrně přilepíme sekundovým lepidlem hlavičku sirky, aby se spouštěcí mechanismus lépe vznítil. Nakonec pojistka: vezmeme škrkátko a podlepíme kartonem nebo tvrdým papírem, aby bylo pevnější. Uděláme do něj dírku a poté uděláme kroužek, který dírkou provlečeme. Granát by měl být zcela hotov, už jej stačí jen otestovat.
Takhle začít...Vyrob si sám 2

26. září 2009 v 21:02 Dýmovnice
Jak si vyrobit dýmovnici

Dnes již patří k standardnímu vybaveni sil zvláštního určení. Pomůže vám v mnoha na první pohled bezvýchodných situacích. Když potřebujete ustoupit před přesilou, vtrhnout do místnosti, rychle zmizet... Zkuste si představit akční průnik do místnosti bez použití dýmovnic, ve většině případů sebevražda. Navíc bojiště částečně zahalené v dýmu vypadá velice efektivně (a opravdově . Možnosti použití dýmovnic je velice rozsáhlé. Ale ne každá jednotka má přístup k tomuto velice praktickému vybavení. Tento článek vám přináší návod na výrobu vcelku jednoduché a určitě zajímavé dýmovnice. Jedná se o dýmovnici plněnou WP50 nebo WP45. Jednoduchá slož, snadno vyrobitelná, relativně odolná vůči vlhkosti a bezpečná (nejedovatá, není výbušninou). Zvládne ji vyrobit i naprostý začátečník bez chemických znalostí. Na druhou stranu dost rychle hoří (než jak by se na dýmovnici slušelo). Protože se jedná o slož jednoduchou, tak nepočítejte že s ní vše zahalíte neprůhlednou clonou. Nejvíce se uplatní při boji v budovách, kde se ne tak často vyskytují zapalitelné látky.

Bezpečnost: Vytváří a pracuje se s hořlavou látkou. Platí tak obecná bezpečnost práce: Žádné kouření, alkohol a drogy. Při práci nejezte, to vydržíte. Soustřeďte se na to co děláte, jen tak bude váš výtvor použitelný. Zapálená dýmovnice je velice horká (!až 700 stupňů celsia!) proto na ni nikdy nesahejte. Pokud ji použijete v OS tak se vždy přesvědčete, že nezpůsobila vznícení okolních materiálů! ( OS = Open Space - otevřený prostor, opak CQB)

Použité chemikálie: Moučkový cukr: Bílá práškovitá hmota sladké chuti, není jedovatá, absorbuje vodu z ovzduší a tvoří tak hrudky. Je používán v potravinářství, zejména cukrářství. Lze jej běžně koupit v obchodě s potravinami. Pokud jej neseženete, postačí i cukr krystal, směs má pak horší zapalitelnost. Dusičnanu draselný (salnitr, sanitr): Bílá práškovitá hmota (kupodivu), nezdravá. Absorbuje vodu z ovzduší a tvoří velmi pevné hrudky. Používá se jako hnojivo, nejčastěji s příměsí, a v potravinářství v uzenářském odvětví jako rychlosůl na uzení. Lze jej koupit v klasických drogeriích (žádné parfumerie). Hydrogen uhličitan sodný (jedlá soda): Bílá práškovitá hmota (pro změnu), nejedovatá, zvláštní chuti. Absorbuje malé množství vody z ovzduší a tvoří malé hrudky. Používá se v potravinářství, lékařství, atd. Má příznivé účinky na překyselení žaludku. Lze ji koupit v jakékoliv v drogerii nebo potravinách.

Postup výroby dýmavé slože: Potřeby:Cedník, naběračka, váha, velká nádoba Nejdřív se potřebuje rozmělnit salnitr, nasype se ho trochu do cedníku (množství záleží na velikosti cedníku, naběračkou se pak krouživými pohyby rozmělňuje. Případně je nutné použít trochu brutální síly aby došlo k rozmělnění hrud. Sítem už bude propadávat pouze jemný prášek (záleží na jemnosti cedníku). Stejným způsobem se rozmělní i moučkový cukr. Nyní se promíchá cukr a dusičnan v poměru 1:1 (500g dusičnanu, 500g cukru). Tím se získá jednodušší slož WP50. Ze 1000g WP50 se odebere 100g, které se dá stranou. Ke zbylým 900g se přimíchá 100g sody. Tím se získá WP45, která se vyznačuje pomalejším hořením a je proto vhodnější jako náplň do dýmovnice. Pozor: Kvalita a intenzita dýmu je závislá na kvalitě jemnosti slože, promísení (jemnější = lepší)! Hotová slož se může nechat vysušit na teplém místě (max. tep. sušení 60 stupňů). Ale muže se plnit rovnou, neboť i po naplnění směs absorbuje vodu z ovzduší.

Konstrukce obalu: Vhodný obal dýmovnice umocňuje efektivitu dýmavé lože. Proto se věnuj obalu mimořádná pozornost. Bude se potřebovat válec s přibližně 8mm otvory spirálově po celém obvodu. Poměr vnitřního průměru a vnitřní délky je nejvhodnější 1:4 (nesmí být menší než 1:2). K celkovné délce se samozřejmě přičtá délka ucpávky, + 1cm z každé strany. Nejsnáze proveditelná je následující konstrukce, kterou zvládne opravdu každý.

Použité potřeby: Krabicový karton (vlnitá lepenka) Lepidlo Herkules - toto lepidlo absorbuje vodu a vytváří tak ohnivzdornou vrstvu. Noviny Děrovadlo 8mm (ostrý špičatý předmět - v nouzi i šroubovák) Zápalnice - Je těžké ji sehnat, ale vyplatí se to. V nouzi se můžete vyrobit ze silnějšího brčka naplněného WP50, požít prskavku.

Upozornění pro Policii ČR a případné mravokárce (udavače): Tento článek nenaplňuje skutkovou podstatu trestného činu navádění a podněcování k výrobě a držení nebezpečných látek (výbušnin a jedů)! Článek slouží pouze pro informativní účely. Autor článku se tak zříká a distancuje od jakékoliv odpovědnosti a nenese rizika za případné zneužití zde uvedené informace!

Comeback

23. září 2009 v 23:40 Seriály
Comeback kdo by ho neznal český nejznámější sitkom.

Hrají: Tomáš Pacovský-Tomáš Matonoha
Iva Pacovská-Kristýna Leichtová
František Pacovský (Ozzák)-Martin Dejdar
Marcelka-Dana Batulková
Lexa-Matouš Ruml
Saša-Marie Doležalová

Comeback postavi: Tomáš Pacovský bývalá popová hvězda
teť vlastní obchod z hudbou
který provozuje se svím bratrem ozákem
za kterého plátí v restauraci útratu.
Iva Pacovská studentka střední školi
která provozuje domácí práce
jako uklízí vaří atd...
Má kamárádku Saša.

Ozzák bratr tomáše pacovského
alkoholik který nenávidí
obchod i svoji spolupracující Marcelku
jeho nejoblíbenější zpěvák ozzi ozborn.

Marcelka pracuje z ozzákem
v obchodě s hudbou
má manžela chorvata.

Lexa jedním slovem debil
chodí do škole s Ivou Pacovskou
a jeho idol a kamarád
je Ozzák.
Saša je nejlepší kamárádkou
Ivi Pacovské
a je sestrou Lexi.

Sledujte Comeback v televizi každou středu ve 20:00!!

Videa HSM

21. září 2009 v 23:36 High School Musical
High School Musical - Breaking Free (Španělsky!!)

DNE NATO 2009

19. září 2009 v 22:34 Novinky
DNY NATO jsou akce na ostravském letišti
představují se tu jak armáda NATO tak i
policie, hasiči a záchraná služba ČR.
Letos knám zavítal na den NATO
největší letoun USA C-5 Galaxy
dnes poprvé v životě jsi mohly češi prohlédnou tento letoun.
Je to největší letadlo na světě je z letiště NEW YORK.
Akce dny NATO jsou v sobotu i neděli
v neděli je opakování takže pokud jste tam nestihly jít
v sobotu tak nezoufejte a jeďte tam v neděli.
Další akce bude až další rok.

U.S. AIR FORSE

Dovolená 2009

12. září 2009 v 0:24 Dovolená
Letos jsem jel na dovolenu do egypta
a bylo to tam krásný letěli jsme letadlem 4 hodiny
do hurgády. Tento hotel doporučuji
je to největší aquapark v hurgádě.
Hotel se jmenuje Aqua vista a nebo Aqua blue resort
Byl jsem v to druhém hotelu ale je to jedno
jsou propojené ale doporučuji aqua blue resort
Je tam 9 bazénů, 4 velké tobogány,
umělé vlny a po cestě na pláž velká skluzavka a tobogán na nafukovací lehátka
moře by mělo být 700m ale bylo to míň a každou půl hodinu tam jezdí autobus
je součástí hotelu a je zdarma.
Měl jsem all inclusive a jídlo skvělé.
Je tam vedro a pěkně všem doporučuji hotel má 4 a půl hvězdiček.
DOPORUČUJI PLÁN NA DOBROU DOVOLENOU!!!!!!